تبلیغات
سایت تخصصی سلام کامپیوتر - مدیریت پارتیشن‌ها
به وبلاگ سلام کاپیوتر (زیر مجموعه پورتال بزرگ سلام 3 راهی) خوش آمدید ............. شما در این بلاگ از آخرین اخبار دنیای کامپیوتر ، مقالات آموزشی ، ترفند های جهان وب و پی سی حتما لذت خواهید برد ! تنها کافیست با ما باشید ........ برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید Welcome to hi computer weblog (following major portals set hi 3 way! ) ............. In this blog from computer World Latest News, Articles, Web and PC sure will enjoy trick in the world! Just stay with us ........ For more information see here

مرتبه
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 بهمن 1390
یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که کاربران لپ‌تاپ‌ با آن مواجه‌اند، اختصاص کل فضای هارد‌دیسک به یک درایو است. اگر شما هم یک لپ‌تاپ جدید خریده باشید حتما مشاهده کرده‌اید که کل فضای هارد‌دیسک لپ‌تاپ صرف نظر از فضایی که برای ذخیره‌سازی سیستم‌عامل و تنظیمات کارخانه‌ای آن درنظر گرفته شده، به یک پارتیشن اختصاص داده شده است که این عمل در آینده مشکلات بسیاری برای کاربران به همراه دارد.
مدیریت پارتیشن‌ها

یکی از مهم‌ترین این مشکلات نیز هنگامی رخ می‌دهد که سیستم‌عامل لپ‌تاپ به هر دلیل از کار می‌افتد و کاربر مجبور به بازیابی اطلاعات یا نصب مجدد ویندوز روی رایانه می‌شود. در چنین حالتی تمام فایل‌های کاربر روی همان پارتیشنی ذخیره‌شده که سیستم‌عامل نصب بوده است و با نصب سیستم‌عامل جدید نیز به‌دلیل فرمت کردن سیستم‌عامل قبلی، تمام اطلاعات ذخیره‌شده کاربر حذف می‌شود.

در این مواقع کاربرانی که کمی حرفه‌ای‌تر هستند تازه به فکر چاره کار می‌افتند و سعی می‌کنند قبل از حذف اطلاعات، نرم‌افزاری را پیدا کنند که بدون از دست رفتن اطلاعات ذخیره‌شده، پارتیشن فعلی به چند پارتیشن با ظرفیت‌های پایین‌تر تقسیم شود و تمام اطلاعات شخصی کاربر بجز سیستم‌عامل در آن پارتیشن‌ها ذخیره شود تا با نصب و حذف سیستم‌عامل، به دیگر اطلاعات صدمه‌ای وارد نشود. اما کاربرانی که تجربه بیشتری دارند یا حداقل در گذشته یک‌بار با این مشکل برخورد کرده‌اند، سعی می‌کنند همان روز اول قبل از این که به ذخیره‌سازی اطلاعات روی لپ‌تاپ خود بپردازند، هارد‌دیسک آن را به پارتیشن‌هایی با ظرفیت‌ دلخواه خود تقسیم کنند سپس به استفاده از آن بپردازند.

 

نرم‌افزار پیشنهادی این هفته ما نیز ابزاری همه‌کاره برای رفع تمام مشکلات شما در این زمینه است و شما را قادر می‌سازد تا براحتی و با چند کلیک ساده علاوه‌بر مدیریت هارد‌دیسک‌های چند ترابایتی، پارتیشن‌های دلخواه خود را در آنها ایجاد کنید.

پارتیشن بندی مناسب

مدیریت پارتیشن‌ها

یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که کاربران سیستم‌عامل ویندوز با آن مواجه می‌شوند، اشغال فضای خالی پارتیشنی است که سیستم‌عامل روی آن نصب شده است. در این شرایط نیز بهترین راه برای خلاصی از مشکل به‌وجود آمده، افزایش ظرفیت پارتیشن مربوط (معمولا درایو C) است که انجام این کار نیز برای بسیاری از کاربران فقط با نصب مجدد ویندوز امکان‌پذیر است، اما کاربران نرم‌افزار قدرتمند EaseUS Partition Master که تعداد آنها از مرز 6 میلیون نفر نیز فراتر رفته است، ظرف چند دقیقه و بدون نصب مجدد ویندوز، میزان ظرفیت دلخواه خود را به پارتیشن مربوط اختصاص داده و مشکل به‌وجودآمده را رفع می‌کنند.

 

 

 

نرم‌افزار فوق با روش کار بسیار ساده و عملکرد بسیار سریع خود، امکانات متعددی را برای مدیریت پارتیشن‌های هارد‌دیسک در اختیار شما قرار می‌دهد که برخی از آنها عبارتند از:

مدیریت پارتیشن‌ها

ـ افزایش ظرفیت پارتیشن سیستمی

ـ تغییر ظرفیت/ جابه‌جایی پارتیشن‌ها

ـ ترکیب پارتیشن‌ها با یکدیگر

ـ تقسیم یک پارتیشن به چند پارتیشن مجزا

ـ تبدیل آسان پارتیشن‌های primary به logical و برعکس

ـ تبدیل آسان و سریع FAT به NTFS

ـ ایجاد، حذف، مرتب‌سازی، تغییرنام، پنهان‌سازی و ... پارتیشن‌ها

ـ بازسازی MBR

ـ مرتب‌سازی سکتورهای هارد‌دیسک

ـ پاکسازی کامل هارد‌دیسک، پارتیشن یا فضاهای خالی بدون قابلیت بازگشت اطلاعات

ـ بررسی هارد‌دیسک و جستجوی سکتورهای خراب در آن

ـ مدیریت پارتیشن‌های لینوکس (ایجاد، حذف، فرمت و بازیابی پارتیشن‌های EXT2/EXT3)))

و...

 

کپی‌برداری

مدیریت پارتیشن‌ها

اگر هارد‌دیسک فعلی رایانه‌تان دارای ظرفیت پایینی است و قصد ارتقای آن را دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از این نرم‌افزار کمک بگیرید. چرا که بدون کمک این برنامه ‌باید تمام اطلاعات هارد‌دیسک اولیه خود را کپی بگیرید و به هارد‌دیسک جدید انتقال دهید. همچنین ‌باید ساعت‌ها وقت صرف کنید تا روی هارد‌دیسک جدید نیز سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای موردنظرتان را نصب کنید. اما با استفاده از نرم‌افزار فوق می‌توانید براحتی و در مدت زمانی بسیار کوتاه، همه اطلاعات هارد‌دیسک قبلی از جمله سیستم‌عامل را همراه با تمام نرم‌افزارهای نصب شده روی آن، در هارد‌دیسک جدید کپی کنید و به استفاده از آن بپردازید.

 

بازیابی اطلاعات

مدیریت پارتیشن‌ها

مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، حملات ویروسی و عملیات خرابکارانه هکرها از جمله مواردی است که ممکن است به اطلاعات ذخیره‌شده روی هارد‌دیسک رایانه صدمه برساند یا موجب از دست رفتن آنها شود. باتوجه به همین موضوع، ابزارهای قدرتمندی نیز برای بازیابی اطلاعات و پارتیشن‌های از دست رفته در این برنامه طراحی شده‌اند که به کمک آنها می‌توانید براحتی پارتیشن‌های از دست‌رفته هارد‌دیسک را با فایل سیستم‌های مختلف اعم از FAT, NTFS, EXT2, EXT3 بازیابی کنید.

این نرم‌افزار در نسخه‌های مختلفی مخصوص کاربران خانگی و اداری طراحی شده که استفاده از نسخه کاربران خانگی آن کاملا رایگان است و می‌توانید بسیاری از خواسته‌های خود برای مدیرت پارتیشن‌ها در سیستم‌عامل‌های ویندوز 2000، اکس‌پی، ویستا و 7 (در دو نسخه 32 و 64 بیت) را با استفاده از آن به انجام برسانید.

 


 رونوشت از :


منبع:

jamejamonlineنویسنده :M.K JAVADI
Select your Lan
آرشیو مطالب
تبلیغات